Představuji se

Pavel Šmolík

Jsem terapeut Dornovy metody pro zvířata a Osteodynamiky.
Při Dornově metodě se zaměřuji na psy a koně, v rámci Osteodynamiky se věnuji zejména psům, ale touto metodou je možné ošetřovat i jiná malá zvířata.

 Již od raného dětství jsem se o zvířata velmi zajímal a ve zvířecím světě jsem se cítil nejlépe. Mým dětským snem bylo stát se veterinářem, ale nestalo se tak. Mojí profesí se na řadu let staly finance, veřejné zakázky a projekty EU a zvířata zůstala na dlouhou dobu pouhým koníčkem. Stále jsem ale cítil, že mě to ke zvířatům a jejich zdraví táhne víc a víc, tudíž jsem se rozhodl v této oblasti vzdělávat.

Mým životem prošlo několik psů a právě díky nim jsem objevil Dornovu metodu pro zvířata. Původním cílem bylo zajistit zvířatům kolem sebe kromě životních potřeb také skvělou fyzickou kondici a pevné zdraví do vysokého věku. Absolvoval jsem tedy ucelený soubor kurzů pořádaných Institutem zdraví zvířat. Již po základním kurzu Dornovy metody bylo jasné, že se chci vydat cestou manuální terapie zvířat. Byl jsem a jsem stále fascinován výsledky a možnostmi obou terapií a jejich jedinečnými účinky. Prošel jsem také kurzy Dornovy metody pro koně a kurzy Osteodynamiky pod vedením lektorky Andrey Dunové a MVDr. Lenky Zemanové a začal jsem se manuální terapii zvířat věnovat profesně.

Nadále se vzdělávám, získávám nové znalosti a zkušenosti. Vím, že je nezbytné a potřebné se neustále zlepšovat a posouvat. Věřím, že zmíněné manuální terapie jsou to nejlepší, co můžeme našim čtyřnohým přátelům jako jejich majitelé v rámci péče o zdraví poskytnout. Vždy se budu snažit svým zvířecím klientům poskytnout v rámci terapie ty nejkvalitnější služby. 


© 2020 Terapiezvirat. Všechna práva vyhrazena.
Vaše osobní údaje zpracovávám takto.  
Zdroj: Institut zdraví zvířat 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!